Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sacchi, trajneri i tretë më i mirë në histori

Sport  |  19.03.2019 Ora 13:32   
Ish trajneri  i Milanit dhe i Italisë Arrigo Sacchi është renditur si trajneri i treti më i mirë në histori nga France Football.

Revista prestigjioze publikoi ​​të martën 50 kandidatët e  të gjitha kohërave, bazuar në listën e tyre të nderit, trashëgimisë, karakterin, jetëgjatësinë dhe ndikimin.

Sacchi fitoi një Scudetto dhe dy Kupat Europiane me Milanin midis 1987 dhe 1991, duke udhëhequr lëvizjen që hodhi poshtë përdorimin e shkëmbimeve në futbollin italian.

Megjithatë, ish-trajneri i Ajax-it dhe Holandës, Rinus Michels u rendit i pari në artin e Total Football, që shihet gjerësisht si pararendës i të gjitha ndeshjeve të Barcelonës dhe Spanjës të 2008-2012.

Në vendin e dytë është Sir Alex Ferguson, falë fitimit të 38 trofeve në 27 vjet si menaxher i Manchester United.

Carlo Ancelotti është i teti për të qenë 'një pikë referimi i shekullit 21', pasi ka fituar tre Liga të Kampionëve me Milanin dhe Real Madridin.

Giovanni Trapattoni, i cili shënoi ditëlindjen e80-të  të dielën, renditet i 12-ti, i ndjekur nga Marcello Lippi (16), Nereo Rocco (17), Fabio Capello (21) dhe Antonio Conte (49).//radioplus.fm

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing