Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ndeshja kualifikuese e Argjentinës për Kupën e Botës duhej të zhvendosej për shkak të koncertit të Taylor Swift

Sport  |  17.11.2023 Ora 8:44   

Argjentina do të presë Uruguain në La Bombonera në kualifikueset e Kupës së Botës, sepse Estadio Mas Monumental, ku ata luajnë rregullisht ndeshjet e tyre në shtëpi, kohët e fundit është përdorur për tre shfaqje të Taylor Swift.

Argjentina duhej të largohej nga Estadio Mas Monumental për dritaren ndërkombëtare të nëntorit. Stadiumi River Plate ka organizuar së fundmi tre koncerte të Taylor Swift, prandaj Lionel Messi dhe kompania do të mirëpresin Uruguain në La Bombonera në ndeshjen e 5-të të Kualifikuesve të Amerikës së Jugut.

Megjithëse La Albiceleste nuk ka një stadium të vetin, Monumental ka qenë tradicionalisht shtëpia e kombëtares argjentinase. Sidomos pasi vendi iu nënshtrua rinovimit në vitet e fundit, duke e zgjeruar kapacitetin e tij në 86,000.

Megjithatë, Federata Argjentinase e Futbollit (AFA) vendosi të ndryshojë vendin e saj me disa pritje pasi Taylor Swift kishte tre shfaqje të planifikuara fundjavën e kaluar. Këngëtarja e njohur performoi në stadium në datat 9, 11 dhe 12 nëntor në kuadër të "Eras Tour".

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing