Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - SIR ELTON JOHN (VIDEO)

Muzikë  |  25.03.2019 Ora 11:47   
Sot feston ditëlindjen e 72-të këngëtari, tekstshkruesi, pianisti dhe kompozitori britanez, Sir Elton John.
Ai ka punuar së bashku me tekstshkruesin Bernie Taupin që nga viti 1967, duke lansuar plotë 30 albume në karrierë.

John ka shitur mbi 300 milionë kopje këngësh, duke u bërë njëri ndër artistët më të shitur të historisë. Në karrierën e tij, Elton ka fituar pesë Grammy Awards, pesë Brit Awards, një çmim Oscar dhe një Golden Globe Award, shkruan RadioPlus.

Në vitin 2013, Billboard e rënditi si artistin më të suksesshem të të gjitha kohrave, duke lënë pas The Beatles dhe Madonna.

Elton John është emëruar me titullin “Sir” nga Mbretëresha Elizabeth për kontributin e dhënë në emër të Britanisë së Madhe.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing