Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Britania e Madhe po përgatitet për 'dimrin më të ftohtë në vite'

Bota  |  04.12.2023 Ora 8:46   
Sigurisht, supozohet se do të jetë ftohtë përpara janarit, por lajmi i keq është se Britania mund të përballet me 'dimrin më të ftohtë në vite'.

Zyra e Meteorologjisë ka qenë shumë e ngarkuar deri vonë pasi lëshoi një paralajmërim mbrëmë (3 dhjetor), kur 2500 persona mbetën pa energji elektrike.

Ndërsa temperaturat ranë deri në -12C mbrëmë (2 dhjetor), disa pjesë të Britanisë së Madhe janë goditur me borë, akull dhe komplikime të mëdha udhëtimi.

Drejtuesit e automjeteve në Cumbria pohojnë se dje u ra bora dhe u bllokuan në një bllokim trafiku për 19 orë, pa ushqim apo ujë.

Dhe 2,508 klientë të raportuar mbetën pa energji elektrike në të gjithë Cumbria, duke përfshirë 256 në Lowick, South Lakeland.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Bota

Marketing