Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ETNO FEST 2019

Kulturë  |  28.03.2019 Ora 11:21   

Festivali i Arteve dhe Kulturës tradicionale ETNO FEST sivjet do të mbahet nga data 20-25 gusht në etnokompleksin e fshatit Kukaj.

Nëntë vjet udhë në gjurmimin, afirmimin, zhvillimin dhe promovimin e vlerave të mirefillta nga artet, kultura dhe tradita jonë e pasur që po rrezikon të zhduket apo tjetërsohet nga të tjerët.

Nëntë vjet festival do të kulmojnë sivjet me nëntë shtylla të pasura programore, ka njoftuar keshtu stafi organizativ  i ETNO FEST.

Komentet

Marketing

Tjera në Kulturë

Marketing