Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY -TAKE THAT (VIDEO)

Muzikë  |  04.04.2019 Ora 11:53   
Më 4 mars të vitit 1996, grupi i famshëm Take That kanë bërë paraqitjen e fundit të tyre për publikun në “Ivo Niehe Show” në Holandë.

Take That është grup anglez që karrierën e kanë filluar në vitin 1990. Grupi ka pasur gjithsej 28 këngë në Top40 dhe 17 këngë Top 5 në Britani të Madhe, ku 12 nga këngët kanë arritur në pozitën e parë në toplista, shkruan RadioPlus.

Bendi britanez gjithesj kanë shitur mbi 14 milionë kopje albumesh dhe 11 milionë kopje këngësh, duke përfshirë çmimet në Brit Awards ku kanë fituar 8 herë.

Grupi është ribashkuar përsëri në vitin 2005, por me antarë të ndryshëm.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing