Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ford Explorer elektrik pritet në Evropë gjatë muajve të ardhshëm

Auto  |  17.01.2024 Ora 9:25   
Prodhuesi i njohur i automjeteve, Ford po përgatitet të ndërtojë modelet e para elektrike të modelit Explorer në Evropë.

Prodhimi i këtij modeli pritet të nisë këtë verë dhe dërgesat e para tek klientët pritet të fillojnë nga muaji gusht, transmeton Telegrafi.
Ford gjithashtu pritet të fillojë prodhimin e një modeli të dytë elektrik në Evropë deri në fund të vitit 2024.

Pasi vonoi ta lansonte Explorer-in tërësisht elektrik, Ford dëshiron të fillojë prodhimin e këtij modeli në muajin qershor. Kjo rreth tetë muaj më vonë se sa pritej.

Ford e zbuloi versionin elektrik të SUV-it të tij më të shitur në Evropë, muajin e kaluar. Ford thotë se Explorer elektrik “kombinon inxhinierinë gjermane me stilin e mrekullueshëm amerikan”.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Auto

Marketing