Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - IZZY STRADLIN, GUNS n'ROSES (VIDEO)

Muzikë  |  08.04.2019 Ora 10:59   
Ditëlindjen sot feston kitaristi, këngëtari dhe tekstshkruesi amerikan, Izzy Stradlin nga grupi Guns N’Roses.

Albumi I tyre debutues në vitin 1987, Appetite for Destruction, në krye me Stradlin, kanë arritur në pozitën e parë në Billboard Chart një vit pas lansimit me singling “Sweet Child o’Mine” që ishte e vetmja këngë në pozitën e parë në Billboard 100, shkruan RadioPlus.

Albumi është shitur mbi 30 milionë kopje anembanë, duke u bërë albumi më I shitur debutues në histori të muzikës dhe albumi I 11-të më i shitur në SHBA. 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing