Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa me “New Rules” thyen një tjetër rekord

Muzikë  |  14.02.2018 Ora 10:20   

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë ka qenë e ftuar në shoun e njohur amerikan Ellen DeGeneres, ku ka dhënën një prej performacave më të vecanta të “New Rules”, hitit me të cilin e arriti famën më të madhe.

E me hitin e saj “New Rules” Dua Lipa tashmë ka thyer edhe një rekord tjeter. Ajo është këngëtarja më e re që ka arritur një milliardë shikime në një videoklip në YouTube.

“Hapa telefonin dhe kuptova që jam këngëtarja më e re që ka arritur më shumë se një miliardë shikime në YouTube”, ka shkruar Dua Lipa në profilin e saj në Instagram. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing