Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - JANET JACKSON (VIDEO)

Muzikë  |  16.05.2019 Ora 11:37   
Sot i mbush 54 vjet këngëtarja, tekstshkruesja dhe aktorja e njohur amerikane, Janet Jackson. Ajo është më e vogla në familjen Jackon ku karrierën e filloi me grupin “Jackson 5”.

Në vitin 1982 ajo nënshkroi me “A&M Records” duke u bërë një ikonë popi me tre albumet e lansuara në vazhdim. Me 11 albumet e lansuara që shiti mbi 180 milionë kopje këngësh, Janet është njëra ndër artistet më të shitura të historisë së muzikës, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së saj, Jackson ka fituar gjithsej 208 çmime duke përfshirë Grammy Award, American Music Award dhe Billboard Music Award.

Në vitin 2016 ajo është renditur si e dyta këngëtare më e suksesshme e historisë së muzikës dance pas Madonna-s. 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing