Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - NOTORIOUS B.I.G. (VIDEO)

Muzikë  |  21.05.2019 Ora 11:46   
Më 21 maj të vitit 1972 ka lindur rep-ikona, Christopher Wallace, i njohur si The Notorious B.I.G.  Biggie ka qenë reper amerikan ku edhe sot e kësaj dite cilësohet si ndër më të mirët e këtij zhanri.

Karrierën e filloi në vitin 1991 në New York, ku me album erdhi pas tre vitesh me “Ready to Die”, shkruan RadioPlu,s

Biggie Smalls lansoi shumë hite si “Juicy”, “Notorious B.I.G” dhe në vitin 1997 regjistroi pozitën e parë në toplista amerikane me këngën “Hypnotize”.

Gjithsej në karrierën e tij ka lansuar dy albume me 17 milionë kopje këngësh të shitura.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing