Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ed Sheeran do bëhet MILIARDER para se mbush 30 vjet

Muzikë  |  27.05.2019 Ora 14:57   
Ai tashmë ka thyer rekord si artisti me më së shumti para të fituara për një vit të vetëm, por Ed Sheeran nuk e ka ndërmend të ndalet. Dhe besohet se para se të bëhet 30 vjec ai do të arrijë të bëhet MILIARDER.

Ylli i muzikës I cili u bë 28 vjec në muajin shkurt tashmë ka grumbulluar një pasuri shumë të madhe si dhe ka milionat të cilat I qarkullojnë në llogarite e tij bankare cdo javë, pas suksesit të jashtëzakonshëm të turneut të tij “Divide” , përmes të cilit thuhet se ai ka arritur të fitojë më shumë se 500 milionë funte.

Pritet që Ed do të fitojë mbi 100 milionë vetëm në këta 3 muaj nga qarkullimet e fitimeve nga turneu “Divide”, duke bërë që ai të kalojë edhe fitimet rekord të turneut të U2, që filloi në vitin 2009 dhe mbaroi në 2011-tën. “ Nuk kam pasë një vend për të jetuar në shumicën e vitit 2008, pastaj tërë 2009-tën si dhe një pjesë të vitit 2010.

Por ndodhi diqka dhe tashmë këto janë vetëm të kaluara” – ka thënë në një intervistë për DailyMail, këngëtari Ed Sheeran I cili për disa vite ishte I pastrehë, duke fjetur poshtë urave, apo nëse ndonjë shok I ka ofruar për ndonjë natë krevatin e tij./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing