Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sonte në TTK "Njeriu që mungonte”

Kulturë  |  19.02.2018 Ora 16:48   

Me 19 Shkurt 2018 - ora 20:00, Repriza e shfaqjes "Njeriu që mungonte” nga Zymber Kelmendi; regjia Isa Qosja

"NJERIU QË MUNGONTE"

Autor: Zymber Kelmendi
Regjia: Isa Qosja

Skenografia: Shqipe Kamberi
Kostumografia: Samka Ferri
Skulptor: Agron Blakçori
Kompozitor: Korab Shaqiri

Aktorët:
Teuta Krasniqi
Basri Shala
Agron Shala
Doresa Rexha
Gani Rrahmani

Agroni, për disa vite ka qenë i zhdukur i luftës. Një natë ai kthehet në shtëpi. Kjo e shokon familjen e tij. Në mesin e tyre, lind një dilemë: si do t’u tregojnë të tjerëve për kthimin e tij! Shumë projekte janë bërë në emrin e “rënies heroike” të tij. Nëse ai del, do dalin telashe për përfituesit e projekteve. Familja e tij merr një ndihmesë financiare si familje e dëshmorit, dhe ato të ardhura i kanë futur në kredi. Tashmë Agroni ka dy rrugë; të dal hapur në publik, apo të pres përfundimin e projekteve. Koha kalon dhe Agroni është brenda. Në oborrin e shkollës qe mban emrin e tij, pritet të vendoset Shtatorja e tij. Ai tashmë ka marrë një vendim!

Komentet

Marketing

Tjera në Kulturë

Marketing