Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ed Sheeran këngëtari me më së shumti fitime sa i përket shitjes së biletave në koncerte

Muzikë  |  06.08.2019 Ora 10:48   
Ed Sheeran me turneun e tij me titull “Divide Tour” bëhet zyrtarisht kampion i fitimeve prej shitjes së biletave.

Artisti britanik, me anë të turneut të tij nëpër botë, me performancën në Hannover në Gjermani, do arrijë kuotën e 736.7 milionë dollarëve të fituar nga shitja e biletave, duke thyer edhe rekordin e deri tanishëm të 735.4 milionëve dollarë, mbajtur nga Bono dhe shokët e tij.

Deri në përfundim të turneut janë edhe 12 data.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing