Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - JAMES MORRISON (VIDEO)

Kulturë  |  13.08.2019 Ora 11:16   
Sot feston ditëlindjen e 34-të këngëtari, tekstshkruesi dhe kitaristi i njohur anglez, James Morrison.

Në muzikë, këngëtari debutoi në vitin 2006 me singling “You Give Me Somehting” që u bë hit në Evropë, Australi dhe Zelandë të Re. “Undiscovered” ishte albumi i tij i parë që zuri vendin e parë në UK Albums Chart, shkruan RadioPlus.

Në vitin 2007, Morrison fitoi një çmim Brit për “Best British Male. James vazhdon të jetë ende aktiv në botën e muzikës. 

Komentet

Marketing

Tjera në Kulturë

Marketing