Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - NILE RODGERS (VIDEO)

Muzikë  |  19.09.2019 Ora 11:21   
Ditëlindjen e 67-të sot feston tekstshkruesi, producenti dhe kitaristi I famshëm amerikan, Nile Rodgers.

Bashkëthemeluesi i grupit “Chic” ka shkruar dhe është producent i 500 milionë këngve dhe 75 milionë albumeve të shitura anembanë. Ai është nderuar me yll në “Rock And Roll Hall Of Fame” për karrierën e tij muzikore, që perfshinë edhe tre çmime Grammy dhe anëtar i bordit në “Songwriters Hall Of Fame”, shkruan RadioPlus.

Rodgers vazhdon të jetë ende aktiv në botën e muzikës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing