Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Metallica është kurorëzuar si bendi më i madh në historinë e muzikës

Muzikë  |  20.09.2019 Ora 11:25   
Në një studim të ri, rock grupi i famshëm, Metallica është kurorëzuar si bendi më i madh në historinë e muzikës.

Studimi i bërë nga “Pollstar”, tregon se Metallica gjatë karrierës së tyre kanë fituar 1.4 miliardë dollar me ture koncertesh prej vitit 1982, shkruan RadioPlus.

Figurat e famshmë kanë lënë mbrapa edhe bende të mëdha si Guns N’ Roses dhe AC/DC.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing