Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - STING (VIDEO)

Muzikë  |  02.10.2019 Ora 11:03   
Ditëlindjen sot i urojmë këngëtarit të famshëm anglez, Sting që mbush 68 vite.

Ai ka qenë tekstshkruesi, solisti dhe basisti në grupin The Police nga viti 1977 deri në 1984, duke filluar pastaj karrierën solo. Gjatë karrierës, Sting ka fituar 17 çmime Grammy, tre Brit Awards, Golden Globe dhe një Emmy. 

Në këtë vit, këngëtari ka fituar një çmim nga BMI Awards për këngën “Every Breath You Take” me titull “Kënga më e luajtur në histori të radiove”, shkruan RadioPlus.

Sting ka shitur mbi 100 milionë kopje këngësh në të gjithë botën.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing