Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dev Patel I mrekullueshën në rolin e David Copperfield

Film  |  08.10.2019 Ora 11:53   
Me skenar të Armand Iannucci dhe Simon Blackwell ndërsa regji të Armand Ianucci Dev Patel duket se po shkëlqen në filmin “The Personal History of David Copperfeld”, një përshtatje e tregimit të Charles Dickens, me të njejtin titull.

Patel luan rolin kryesor ndërsa kasta e aktorëve të tjerë përbëhet nga Peter Capaldi, Tilda Swinton, Benedict Wong, Hugh Laurie dhe Ben Whishaw. Pasi që vendos të bëhet shkrimtar David kërkon për famijen e  tij, miqët, romancën e kështu historia e jetës së tij është nga ato më interesantet.

Filmi ka marrë reagime pozitive nga vendet dhe festivalet ku është shfaqur deri më tani, ndërsa nëpër kinematë në gjithë botën do të fillojë të shfaqet nga janari I vitit 2020. /radioplus/  
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing