Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Efekti Miley, tani Cody Simpson po përjeton sukses në muzikë

Muzikë  |  17.10.2019 Ora 11:18   
Lidhja e tij me Miley Cyrus po ka efekt edhe në karrierën e tij muzikore. Pasi Cody Simpson bëri publike lidhjen e  tij me këngëtaren Miley ai ka arritur një popullaritet shumë më të madh në të gjitha platformat.  

Në instagram dhe në Spotify, Cody tashmë është duke arritur audiencën më të madhe ndër vite. Para se dyshja të ishin në lidhje Cody më shumë kishte ndjekës në instagram që braktisnin atë sesa prej atyre që fillonin ta ndiqnin.

Ndërsa për dy jave nurmi I followers-ave  të tij u ngrit aq shumë sa që të gjith duhet patjetër të jenë disa nga 100 milionë ndjekësit e Miley-t. Ndërsa me 50 % u panë edhe luhatjet në Spotify, ku dëgjuesit e tij u rritën mjaft shumë.

Pak ditë më parë Cody ka bërë të ditur se ka shkruar një këngë për të dhe ka presion nga Miley për ta lansuar atë. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing