Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Elton John I zhgënjyer nga muzika e filmit të ri “The Lion King”

Muzikë  |  17.10.2019 Ora 11:52   
Sir Elton John ka treguar në një intervistë të fundit se ka mbetur ektremisht I zhgënjyer nga muzika e ribërjes së filmit të famshëm “The Lion King”.

Ylli I muzikës pop tashmë 72 vjec I cili ka bërë kolonën zanore të këtij filmi në original në vitin 1994, ka thënë se ka mbetë sikur I pa respekt nga ekipa e filmit dhe do të donte shumë që ata ta involvonin edhe atë në projektin në fjalë.

“Muzika ka qenë një pjesë shumë e rëndësishme e filmit në original, ndërsa muzika në filmin e ri nuk e kishte atë impact, magjia dhe kënaqësia humbën” – ka thënë Elton John për GQ.

 25 vite më parë kur Elton bëri këngën e titulluar Can You Feel The Love Tonight, albumi ishte cmendurisht I suksesshëm, ndërsa ai vazhdon ta performojë këtë këngë ende në koncertet e tij. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing