Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Rachel Weisz do të jetë Elizabeth Taylor në filimin biografik

Film  |  30.10.2019 Ora 12:17   
Nga filmi "The Mummy" kaloi në shekullin e 18-të, në filmin "The Favourite", aktorja Rachel Weisz ka luajtur role të ndryshme filmike duke udhëtuar në kohë të ndryshme.

Por sipas Variety ylli Hollywood-ian do të luajë hiq më pak se ikonën Elizabeth Taylor në biografinë kushtuar kësaj të fundit, me titull “A  Special Realtionship”, fikusuar në jetën e saj, karrierën si yll filmi dhe ndriqimin e saj si aktiviste.

Regjinë do ta bëjnë dyshja Bert & Bertie, ndërsa skenari do të jetë I Simon Beaufoy që shkruajti skenarin e “Slumdog Millionaire”. Gjatë jetës së saj Elizabeth Taylor luajti një rol të madh në luftën kundër SIDA-s, duke arritur të mbledh rreth 270 milionë dollarë për formimin e National AIDS Research Foundation në vitin 1985.  

Një datë lansimi për këtë film biografi ende nuk është bërë e ditur./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing