Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - MALINN BERGGREN - ACE OF BASE (VIDEO)

Muzikë  |  31.10.2019 Ora 12:13   
Ditëlindjen e 49-të feston sot këngëtarja dhe tekstshkruesja suedeze, Malinn Berggren.

Ajo ka qenë pjestare e grupit të famshëm suedez “Ace of Base”. Në vitin 1993 me këngën “All That She Wants” grupi ka regjistruar pozitën e parë në Britani të Madhe, duke pasuar me suksesin e një viti më vonë të këngës “The Sign”, shkruan RadioPlus.

Ace of Base kanë shitur mbi 30 milionë kopje këngësh duke u bërë grupi i tretë më i sukësshëm suedes pas Abba dhe Roxette.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing