Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Balotelli: 'Ata që i mohojnë provat ...'

Sport  |  04.11.2019 Ora 11:07   
Mario Balotelli ka falënderuar të gjithë për mbështetjen e tyre pasi ai ishte subjekt i abuzimit racist në Verona. "Ju jeni burra të vërtetë, jo si ata që mohojnë provat."

Sulmuesi i Brescia-s goditi topin në drejtim të grupit të tifozëve që po qëndronin  në  Stadio Bentegodi që bënin vazhdimisht  zhurma majmunësh ’tek ai.

Ai më pas kërcënoi të largohej nga fusha, përpara se të bindej të qëndronte nga shokët e ekipit dhe kundërshtarët e tij të Hellas Verona, ndërsa gjyqtari ndaloi lojën për disa minuta për të siguruar që moderatori të lexoj paralajmërin.

“Faleminderit për të gjithë kolegët e mi në fushë dhe jashtë për solidaritetin e shprehur dhe për të gjitha mesazhet që kam marrë nga fansat. Faleminderit nga zemra ”, ka shkruar Balotelli në Instagram.

"Ju e provuat veten si burra të vërtetë, jo si ata që mohojnë provat."

Trajneri i Verona-s  Ivan Juric dhe Presidenti Maurizio Setti këmbëngulën që nuk ka pasur  abuzim racist nga tribuna, por ka video dëshmi që konfirmojnë se zhurmat u dëgjuan qartë vetëm pak para se ai të shkelmonte  topi në tribunë.

Balotelli gjithashtu shtoi një koment në atë video në Instagram:

“Për ata‘ njerëz ’në Curva që më bënë zhurmë majmunësh… Turp për ju. Turp të kesh. Turp të kesh. Që ta bëni këtë përpara fëmijëve tuaj, grave tuaja, prindërve tuaj, familjes dhe miqve tuaj… Turp ”./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing