Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - BRYAN ADAMS (VIDEO)

Muzikë  |  05.11.2019 Ora 11:13   
Sot feston ditëlindjen e 60-të, këngëtari, producenti dhe kitaristi kanadez, Bryan Adams.

Karrierën muzikore e filloi në vitin 1983 me albumin “Cuts Like a Knife”, duke pasuar me albume tjera të lansuara. Kënga “Everything I Do” mori famë ndërkombëtare duke u rënditur në pozita të para të toplistave botërore, duke përfshirë edhe rekordin me 16 javë rresht në kryte të toplistës britanike.

Bryan ka fituar edhe shumë çmime gjatë karrierës së tyre si 20 Juno Awards, një Grammy, një MTV dhe një American Music Award.

Bryan Adams vazhdon të mbetet njëri ndër këngëtarët më të shitur kanadaez.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing