Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jennifer Hudson si Aretha Franklin në filmin biografi me titull “Respect”

Film  |  06.11.2019 Ora 11:24   
Ajo do ta portretizojë të ndjerën Mbretëreshën e muzikës Soul, Aretha Franklin në filmin biografi me titull “Respect”.

Është pikërisht këngëtarja Jennifer Hudson  e cila dukej e mrekullueshme në setin e xhirimeve derisa bënte një skenë dashurie në New York. Këngëtarja dhe aktorja 38 vjece është parë teksa puthej me pasion me bashkëaktorin Marlon Wayans, 47 vjec I cili luan bashkëshortin e parë të Aretha-s , Ted White.

Aretha ishte vetëm 19 vjec kur u martua me Ted, bashkë kanë djalin e quajtur Ted White Jr, ndërsa thuhet se Ted White bashkëshorti ka qenë abuziv me këngëtaren të cilët pastaj u ndanë në vitin 1969. Filmi ka për regjisorë Liesl Tommy, ndërsa tregon historinë e Aretha Franklin e cila ndërroi jetën në moshën 76 vjec në vitin 2018.

“Respect” do të fillojë shfaqjen në kinema me datën 14 gusht të vitit 2020./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing