Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Soul” filmi I rradhës I animuar nga Disney Pixar me Jamie Foxx në rol kryesor

Film  |  08.11.2019 Ora 10:56   
Një burrë duhet patjetër të rigjejë pasionin e tij për muzikën , kështu duket ngjarja e filmit më të ri të animuar të Disney Pixar, me titull “Soul”, një film që në rol kryesor ka Jamie Foxx.

Jamie ka huazuar zërin për personazhin Joe Gradner I cili ka humbur pasionin e  tij për artin, por që duhet ta gjejë atë sërish. Ky film bën që të rikthehet si regjisor në Pixar, Pete Docter, ai që bëri filma hit si “Inside Out”, “Coco”, “Up” dhe “Monsters Inc”.

Traileri  nis me fjalët “Për cfarë do të doje të njiheshe në Botë? Ne kemi vetëm një kohë të shkurtër në këtë planet…” dëgjohet zëri I Jamie Foxx, ndërsa fillon të zhvillohet ngjarja e cila të lë të kuptohet se do të jetë një super film.

Për këtë film gjithashtu zërat kanë huazuar edhe Daveed Diggs, Phylicia Rashad, John Ratzenberger dhe Questlove, ndërsa filmi do të jetë gati për kinema me 19 qershor të vitit 2020. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing