Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Woody Allen 83 vjec nuk fiton gjyqin ndaj Amazon

Film  |  12.11.2019 Ora 11:15   
Aktori dhe regjisori Woody Allen është parë për herë të parë jashtë rrugëve të New York City-t me të dashurën e tij 49 vjec, pasi që ai vendosi një process gjyqësor kundër Amazon.

Woody pretendon se  Amazon I kishte borxh atij 68 milionë dollarë, marrëveshje që ata bënë për prodhimin e 4 filmave. Por që sipas tij Amazon prishi kontratën në vitin 2017, ende pa u lansuar filmi “A Rainy Day In New York”, ku luan Selena Gomez. Sipas një burimi për Deadline, në këtë poroces gjyqsor nga ka asnjë fitues.

Shkëputja e kontratës nga Amazon sipas regjisorit Allen, erdhi menjëherë pasi vajza e tij e adoptuar e akuzoi atë për dhunë seksuale kur ajo ishte vetëm 7 vjet. Vajza e birësuar e Woody-t , Dylan Farrow, pretendon se në vitin 1992 ai kishte abuzuar seksualisht me të në shtëpinë e tyre në Connecticat ku jetonte edhe gruaja e asaj kohe e Woody-t Mia Farrow.

Në anën tjetër Allen mohon cdo keqbërje ndaj vajzës mirëpo ajo nuk po heq dorë nga akuzat. Aktualisht  83 vjecari është I martuar me Soon-Yi Previn 49 vjec ./radioplus/
 
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing