Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - EMMA BUNTON (VIDEO)

Muzikë  |  21.01.2020 Ora 11:30   
Ditëlindjen e 44-të sot feston këngëtarja, tekstshkruesja dhe aktorja britanike, Emma Bunton.

Ajo ka qenë pjesë e grupit Spice Girls, ku është njohur me nofkën, Baby Spice. Si soliste ajo ka debutuar në vitin 2001 me albumin “A Girl Like Me”, ku u certifikua Gold, shkruan RadioPlus.

Deri në vitin 2007 ajo lansoi edhe dy albume tjera, për tu bashkuar përsëri me Spice Girls ku edhe vazhduan së bashku në botën e muzikës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing