Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - RIHANNA (VIDEO)

Muzikë  |  20.02.2020 Ora 11:30   
Sot feston ditëlindjen e 32-të këngëtarja, tekstshkruesja dhe diva e muzikës amerikane, Rihanna.

Me muzikë, ajo filloi në vitin 2003 në vendlindjen e saj Barbardos, për të kaluar më pas në SHBA duke filluar karrierën aty. Viteve në vazhdim e deri më sot, ajo ka lansuar gjithsej 8 albume duke shitur mbi 250 milionë kopje këngësh, që e bën Rihannan ndër këngëtaret më të shitura të historisë, shkruan RadioPlus.

Ajo ka fituar 9 çmime Grammy, 13 American Music Awards, 12 Billboard Music Awards dhe ka 6 rekorde Guinness.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing