Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Të gjithë artistët duhet të pajisen me viza nëse duan të performojnë në Britani të Madhe

Muzikë  |  21.02.2020 Ora 11:02   
Të gjithë muzikantët që nuk janë shtetas britanik dhe që kanë plane të performojnë në Britani të Madhe, nga viti 2021 të gjithë u detyrohet të pajisen me viza nëse duan të jenë në këtë vend.

Kjo është zyrtarizuar dje nga Britania e Madhe dhe vjen si pasojë e daljes nga Bashkimi Evropian, shkruan RadioPlus.

Artistëve ju duhet viza e punës dhe duhet ti kenë së paku 1000 funte kursime në xhirollogari, 90 ditë para se të aplikojnë për vizë.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing