Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - MICHAEL BOLTON (VIDEO)

Muzikë  |  26.02.2020 Ora 11:46   
Sot festoon ditëlindjen e 67-të këngëtari dhe tekstshkruesi amerikan, Michael Bolton.

Këngëtari ka qenë pjesë e grupit, Blackjack duke kënduar në zhanrin hard rock dhe heavy metal. Ai është aktiv që nga viti 1975 duke shitur gjithsej 75 milionë kopje këngësh, dhe ka regjistruar 10 albume në pozitat e para të toplistave ndërkombëtare, shkruan RadioPlus.

Bolton ka fituar gjashtë American Music Awards dhe dy Grammy.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing