Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Britani e Madhe : Mbyllet llogaria fallco në Twitter e cila dezinformonte për koronavirusin

Të Tjera  |  10.03.2020 Ora 10:51   
Në Britani të Madhe, Shërbimi Kombëtar I Shëndetit ka arritur të identifikojë dhe të fshijë një llogari në Twitter, e cila po shpërndante lajme të rreme, e informacione mashtruese lidhur me koronavirusin.

Një llogari e cila ishte krijuar ,me emrin e një spitali në Andover, u kërkonte qytetit Hampshire të futeshin në karantinë e të mbylleshin, meqë vendi ishte kapur tashmë nga fluks I madh I pacientëve të infektuar. Kështu njerëzit aktiv në rrjetet sociale kishin filluar të krijonin panik.

Në anën tjetër tashmë Shërbimi Kombëtar I Shëndetit I ka lutur njerëzit për qetësim, meqë ata kanë arritë të mbyllin këtë faqe fallco./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing