Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Këtë event nuk do të mund ta anuloj Curovavirus – ndiqeni këtë të shtune livestream "Liburn"

Muzikë  |  13.03.2020 Ora 15:04   
Me radhë në valën e transmetimeve të drejtpërdrejta të sesioneve të DJ-ve vendorë në platformen e RaveTravel vjen Liburn.

Liburni u lind e u rrit në Kosovë, por më vonë i kaloi shtatë vjet të jetës në Gjermani, para se të kthehej në vendlindje. Ato vite që i kaloi në shtetin gjerman ishin jetike për karierën e tij në muzikën elektronike. Skena e pasur e muzikës elektronike në Gjermani u rrënjos brenda artistit të ri siç ka ndodhur me shumë tjerë.    
Si adoleshent, Liburni e zbuloi dashurinë e tij për muzikën elektronike kur filloi t’i dëgjonte ikonat e këtij zhanri si John Digweed dhe Trentemoller. Nga fillet modeste me performanca në Coco Bar ne qytetin e tij të lindjes në Ferizaj, Liburni është zhvilluar në një artist të vërtetë, duke performuar në shtete të ndryshme anembanë botës, nga Kosova dhe Shqipëria e deri te Zvicra dhe Australia.
Në performancat e tij, personaliteti i qetë dhe i matur i Liburnit kaplohet nga emocionet e shumta, dhe publiku ndezet nga tingujt unik të tij, që kapin një diapazon të gjërë nga minimal e deri te house music.
Së fundmi Liburni e bashkëthemeloi Playdrum (kolektiv i DJ-ëve dhe record label) me 5 DJ tjerë nga Kosova. E ardhmja duket e ndritur për këtë muzikant të përkushtuar.

Sesionin e drejtëpërdrejtë të tij mund ta ndiqni të shtunën, më 14 mars nga ora 20:00 në Rave Travel (Facebook), si dhe në faqe të Radio Plus

Kjo është performance e tretë me radhe që organizohet nga Rave Travel. Kjo performance do të jetë akoma me speciale pasi që RAVE ka ndertuar një Studio të re për llojin e përformancave live.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing