Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt së bashku në “Once Upon A Time In Hollywood”…

Film  |  01.03.2018 Ora 11:15   
Aktorët Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt do të jenë emrat kryesorë në filmin “Once Upon a Time in Hollywood”, një film që për regisorë do të ketë Quentin Tarantino. Filmi tregon një ngarje të vendosur në Los Angeles të vitit 1969 për pikërisht Charles Manson.

"Nuk mund të jem më I lumtur se kaq, që në kastë kam dy emrat e listës A, sa I përket filmit", - ka thënë regjisori I famshëm Tarantino. I njejti ka thënë se ka 5 vite që po punon në skenarin e këtij filmi dhe vetë ai ishte 7 vjeqar duke u ritur në Los Angekes kur ka ndodhë vrasja e tmerrshme.

Brad dhe Leo do të luajnë Cliff dhe Rick, ndërsa thuhet se Tarantino ka kërkuar aktoren Margot Robbie të luajë rolin e Tate, por që zyrtarisht nuk dihet nëse ajo ka pranuar, e në intervistat e saja Margot githmonë ka thënë  se vdes për të punuar me Quentin. Regjisori ka punuar edhe më parë me dy aktorët, me DiCaprion në “Django Unchained” dhe me Brad në të famshmin film të 2009-tës “Inglourious Basterds”.

Filmi “Once Upon a Time in Hollywood” do të godasë  kinematë më datën 9 gusht të vitit 2019, pikërisht kur edhe shënohet 50 vjetori I ngjarjes së trishtë.  

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing