Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sonte “Global Awards”, Dua Lipa dhe Rita Ora të nominuara

Muzikë  |  01.03.2018 Ora 15:39   
Sonte në Londër do të mbahet do të mbahet ceremonia “Global Awards 2018” dhe tashmë janë bërë të ditur emrat e artistëve të nominuar në 13-të kategoritë, ku në mesin e tyre janë dhe dy këngëtaret nga Kosova Dua Lipa dhe Rita Ora, shkruan Radio Plus.

Dua Lipa është e nominuar në tri kategori: “Best Female” ku për të marrë këtë çmim është në konkurrencë me Ariana Grande, Camila Cabello, Selena Gomez, Taylor Swift, në kategorinë “Best British Artist or Group” ku të nominuar janë edhe Ed Sheeran, Liam Gallagher, Liam Payne, Little Mix, dhe në kategorinë “Rising Star Award” ku të nominuar janë edhe Jax Jones, 
Mabel, Stefflon Don dhe Yungen.

Ndërsa Rita Ora është e nominuar vetëm në kategorinë “Best Pop”, ku për të marrë këtë çmim ajo është në konkurrencë me Charlie Puth, Liam Payne, Little Mix dhe Shawn Mendes. Rita Ora poashtu edhe do të performojë këngën "For You" bashkë me Liam Payne. /radioplus/

Lista e plotë e nominimeve në Global Awards 2018:

1. Best Song
Camila Cabello, Havana (feat. Young Thug)
Ed Sheeran, Shape Of You
Little Mix, Power (feat. Stormzy)
Niall Horan, Sloë Hands
Shawn Mendes, There's Nothing Holdin' Me Back

2. Best Group
Clean Bandit
Coldplay
Little Mix
Take That
The Chainsmokers

3. Best Male
Ed Sheeran
Justin Bieber
Liam Payne
Niall Horan
Shawn Mendes

4. Best Female
Ariana Grande
Camila Cabello
Dua Lipa
Selena Gomez
Taylor Swift

5. Best British Artist or Group
Dua Lipa

Ed Sheeran
Liam Gallagher
Liam Payne
Little Mix

6. Rising Star Award
Dua Lipa

Jax Jones
Mabel
Stefflon Don
Yungen

7. Best Classical Artist
Andrea Bocelli
André Rieu
Ji Liu
Nicola Benedetti
The Ayoub Sisters

8. Mass Appeal Award
Ed Sheeran
James Arthur
P!nk
Paloma Faith
Sam Smith

9. Social Media Superstar
Cameron Dallas
Caspar Lee
KSI
Oli White
Zoella

10. Best RnB, Hip-Hop or Grime
Drake
J Hus
Mabel
Post Malone
Stormzy

11. Best Pop Dance
Calvin Harris
Craig David
David Guetta
Martin Garrix
Sigala

12. Best Indie
Blossoms
Florence + The Machine
Kasabian
Liam Gallagher
Noel Gallagher's High Flying Birds

13. Best Pop
Charlie Puth
Liam Payne
Little Mix
Rita Ora
Shawn Mendes


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing