Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Remember Me" fiton çmimin "Best Original Song” në Oscars 2018

Muzikë  |  05.03.2018 Ora 9:31   

Mbrëmë në Los Angelos është mbajtur edicioni i 90-të i Academy Award Oscar 2018, ku çmimin kryesor “Best Film” e fitoi “The Shape Of Water”.

Çmimi “Best Original Song” apo “Kënga më e Mirë Origjinale” iu dha këngës së filmit “Coco” “Remember Me” të cilën e këndojnë Miguel, Natalia Lafourcade dhe Gael Garcia Bernal, shkruan Radio Plus.

Ndërkaq edhe çmimin “Best Animated Feature” e fitoi filmi i animuar “Coco” 2017, regjinë e të cilit e ka bërë Lee Unkrich.

Miguel, Natalia Lafourcade dhe Gael Garcia Bernal këngën “Remember Me” e performuan edhe në ceremoninë Oscars 2018.

Kjo është performanca e “Këngës më të mirë origjinale” në Oscars 2018:


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing