Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Rachel Shenton dhe fjalimi I saj në gjuhën e shenjave…

Film  |  05.03.2018 Ora 11:16   
Aktorja britanike Rachel Shenton mori cmimin Oskar për Best Live Action Short dhe ajo ka mahnitur publikun, kur në fjalimin e saj për të marrë cmimin, ajo foli edhe me gjuhën britanike të shenjave.

30 vjeqarja fitoi cmimin për “The Silent Child” I cili tregon historinë e një fëmije të shurdhër , rol I luajtur nga gjashtë vjeqarja Maisie Sly.

Me të dalë për të marrë cmimin ajo tha “ unë I kam bërë një premtim gjashtë vjeqares sonë, se do të flas me gjuhën e shenjave, filmi ynë tregon një realitet dhe nuk është I ekzagjeruar, miliona fëmijë jetojnë në këtë heshtje dhe përballen me pengesa të mëdha veqanërisht në arsim” – ka thënë ajo.

Për pikërisht këtë gjë aktorja Rachel është përgëzuar shumë, nga njerëz të thjeshtë por edhe emra të mëdhenj të botës së filmit, duke thënë se moment më I mirë I gjithë eventit Oskar, ishte fjalimi saj në gjuhën e shenjave.

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing