Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Organizimi i Ceremonisë "Oscar", 42 milionë dollarë

Të Tjera  |  05.03.2018 Ora 16:44   
Parakalimi në tapetin e kuq është emblema e çdo ceremonie të ndarjes së çmimeve apo eventi ku marrin pjesë emrat më të njohur.

Mbrëmjen e së dielës u zhvillua edicioni i 90-të i ''Oscar'', ku parakaluan personazhet më të dashur të ''Hollywood''-it.

Totali i buxhetit për organizimin e ceremonisë, është rreth 42 milionë dollarë.

Gjithashtu, vlen të përmendet se Dolby Theatre, në Hollywood, paguan rreth 2 milionë dollarë, për të pritur Çmimet Oscars. Edhe statuja Oscar, që jepet për fituesit, peshon disi më pak se 4 kg, ndërsa kushton rreth 500 mijë dollarë.

Më poshtë i gjeni 5 gjëra për tapetin e kuq, që duhet ti dini.

1. Bëhet në Gjeorgji, që prej vitit 2008.
2. Nuk është në fakt i kuq, i afrohet më shumë vishnjës në nuancë kafe.
3. Vendosja e tij kërkon 18 punonjës dhe rreth 900 orë.
4. Nuk është aq i vjetër sa mendoni. Për herë të parë nisi si treditë në 1961-shin. Mbrëmë ishte parakalimi i 56-të.
5. Nuk ripërdoret kurrë, ai shkatërrohet menjëherë pas ceremonisë.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing