Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Leipzig 0-3 PSG: Angel Di Maria shkëlqen derisa PSG arrin në finalen e parë të Champions League

Sport  |  19.08.2020 Ora 9:22   
Një nga shpenzuesit më të mëdhenj të Evropës, por edhe një nga profilet më të lartë të kontinentit në skenën më të madhe, PSG më në fund shfrytëzoi mundësinë e tyre pas realizimit të golave ​​nga Marquinhos, Angel di Maria dhe Juan Bernat.

Marquinhos, i cili shënoi golin e parë të dy golave ​​të vonshëm në një fitore të rikthimit ndaj Atalantës në 1/8 e fundit, shënoi me kokë në shtëpi me një goditje të lirë të dorëzuar nga Di Maria.

Sulmuesi argjentinas përfundoi mirë nga distanca e largët pas një goditje të guximshme nga Neymar pasi portieri i Leipzig, Peter Gulacsi kishte hequr dorë nga posedimi me një goditje të rëndë.

Me përshtypjen përsëri Kylian Mbappe dhe Neymar duke terrorizuar vijën e Leipzig, pala franceze duhej të ishte jashtë vëmendjes para pushimit, por kjo e fundit dy herë goditi shtyllën - nga një fund i prerë dhe më pas një goditje e lirë oportuniste nga diapazoni - para anës - duke gjetur një mundësi tjetër të gjerë në shtyllën e afërt.

Para pjesës së dytë të PSG-së, Yussuf Poulsen pati mundësinë më të mirë të Leipzigut, por qëlloi gjerësisht pasi u gjet nga sulmuesi Dani Olmo.

Bernat mbylli fitoren në pjesën e dytë me një goditje me kokë që Leipzig mendonte se ishte jashtë loje, por ishte legjitime pasi i priruri Nordi Mukiele, i cili kishte rrëshqitur në ndërtim, ishte duke luajtur golashënuesin anash.

PSG do të zbulojë me kë do të përballen në finalen e së Dielës kur fituesit pesë-herë Bayern Munich luajnë me Lyon në gjysmëfinalen tjetër të Mërkurën./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing