Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sevilla vs Inter: Finalistët e Europa League

Sport  |  21.08.2020 Ora 11:54   
Një vit e tre ditë pasi filloi sezoni i tyre, Sevilla do të nisë ndeshjen e fundit të Premten në mbrëmje.

Ana e Julen Lopetegui do të kërkojë të përfundojë fushatën në një nivel të lartë ndërsa ata luajnë kundër Inter në finalen e Europa League në Këln.

Kjo është finalja e gjashtë e Sevillës në këtë kompeticion në 15 vitet e fundit, duke fituar secilën prej tyre.

Kundërshtarët e së Premtes janë gjithashtu fitues serik të këtij konkursi me tre tituj në emër të tyre.

Sevilla është mësuar të përballet me skuadra të një prejardhje të tillë evropiane në finalen e Europa League, megjithëse, pasi ka mposhtur Liverpoolin për të fituar kurorën e tyre të pestë dhe të fundit në 2016.

Nuk fshihet nga fakti se kjo do të jetë një lojë e ashpër për andaluzianët, të cilët shumë besojnë se janë humbës në krahasim me njerëzit e Antonio Conte.

Interi ka një mori yjesh brenda radhëve të tyre, si Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez, derisa etika e skuadrës së Sevilla i ka dërguar deri këtu ata.

Ky është një klub që lulëzon me këto lloj rastesh dhe një klub që po kërkon të forcojë më tej kontrollin e tyre në fronin e Europa League./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing