Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jack Grealish: Mesfushori i Aston Villa-s thirret në skuadrën e Anglisë për herë të parë

Sport  |  01.09.2020 Ora 15:34   
Mesfushori i Aston Villas Jack Grealish është thirrur për herë të parë në skuadrën e parë të Anglisë.

Sidoqoftë, Marcus Rashford dhe Harry Winks janë tërhequr nga skuadra e Gareth Southgate për ndeshjet e Ligës së Kombeve në Islandë dhe Danimarkë.

Grealish, 24 vjeç, ka përfaqësuar më parë Anglinë në nivelin Under-21 dhe ishte një anëtar i skuadrës fituese të Southgate në  Toulon 2016.

Pas tërheqjes së tij, sulmuesi i Manchester United, Rashford shkroi në Twitter: " Asnjëherë nuk kam dashur ta lë këtë skuadër por këto ndeshje erdhën shumë shpejt për mua.

"Unë u përpoqa më të mirën time, por duhet të përqendrohem në fillimin e sezonit në skuadrën time më të fortë për klubin dhe vendin. Fat të mirë djem, do t'ju brohoris nga shtëpia".

Lojtarët e Anglisë u takuan të hënën në St George's Park.

Skuadra e Southgate përballet me pushtuesit e Euro 2016 Islandën në Reykjavik më 5 shtator para se të luaj me Danimarkën në Kopenhagë tre ditë më vonë.

Përçarja e shkaktuar në kalendarin e futbollit nga coronavirus, duke përfshirë Euro 2020 që vonohet me një vit deri në 2021, do të thotë që Anglia nuk ka luajtur që nga nëntori 2019, kur një fitore 4-0 në Kosovë përfundoi fushatën e tyre të kualifikimit për Euro 2020./radioplus
 
Skuadra e Anglisë

Portierë: Dean Henderson, Jordan Pickford, Nick Pope

Mbrojtësit: Trent Alexander-Arnold, Conor Coady, Eric Dier, Joe Gomez, Michael Keane, Ainsley Maitland-Niles, Tyrone Mings, Kieran Trippier, Kyle Walker

Mesfushorët: Phil Foden, Mason Mount, Kalvin Phillips, Declan Rice, James Ward-Prowse, Jack Grealish

Sulmuesit: Tammy Abraham, Mason Greenwood, Danny Ings, Harry Kane, Jadon Sancho, Raheem Sterling
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing