Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“iHeart Radio Music Awards” do të drejtohet nga Rita Ora (Foto)

Muzikë  |  08.03.2018 Ora 16:53   
Këtë të diele, më 11 mars, do të mbahet “iHeart Radio Music Awards” 2018, një prej ngjarjeve më të rëndësishme të muzikës e cila shpërblen këngëtarët më të suksesshëm, shkruan Radio Plus.

Është këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora, e cila do të udhëheq këtë ceremoni prestigjoze e cila organizohet nga radio e njohur, iHeart Radio.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Rita përmes llogarisë së saj ne rrjetin social Instagram.

Në këtë cereomni do të performojnë edhe Ed Sheeran, Eminem, Cardi B, Bon Jovi, Maroon 5, Camila Cabello, Charlie Puth, N.E.R.D etj.

Ceremonia do të mbahet këtë të diel, duke filluar nga ora 20:00 dhe do të transmetohet live në TruTv, TNT dhe TBS. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing