Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ndombele: 'Pse nuk u bashkova me Inter-in'

Sport  |  02.11.2020 Ora 19:38   
Mesfushori i Tottenhamit, Tanguy Ndombele ka konfirmuar që Interi dëshironte ta nënshkruante me atë gjatë verës dhe zbulon pse ai qëndroi në Londër.

Ndombele ishte lidhur me një lëvizje në Stadio Giuseppe Meazza para se Inter të nënshkruante me Arturo Vidal verën e kaluar.

"Presidenti i tha jo [Interit]", tha Ndombele për Canal Plus.

“Ai donte që unë të qëndroja dhe unë doja të jepja më shumë se sezonin e kaluar.

"Mourinho dhe unë kemi lënë keqkuptimet prapa dhe rezultatet janë atje për t'u parë".

23-vjeçari u bashkua me Tottenham nga Lyon për 60 milion € në verën 2019.

"Unë i kam dëshmuar [José] Mourinho se jam i motivuar, kjo është gjithçka që ka rëndësi. Gjërat po shkojnë mirë me trajnerin, të gjithë kanë vendosur egon e tij në njërën anë. ”/radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing