Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora dhe Bebe Rexha bashkë në “iHeart Radio Music Awards” (Foto)

Muzikë  |  12.03.2018 Ora 8:37   

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e “iHeart Radio Music Awards” 2018, një prej ngjarjeve më të rëndësishme të muzikës, e cila shpërblen këngëtarët më të suksesshëm, shkruan Radio Plus.

Në këtë mbrëmje ku u ndanë çmime për artistët më të njohur nuk munguan këngëtaret me prejardhje shqiptare, Rita Ora dhe Bebe Rexha të cilat së bashku dolën në skenë për të ndarë një nga çmimet e mbrëmjes.

Bebe dhe Rita prezantuan fituesit e çmimit "Best Collaboration" që ishin Coldplay dhe "The Chainsmokers"  me këngën "Something Just Like This".
 
 


Në këtë ceremoni performuan artistë të njohur si: Ed Sheeran, Eminem, Cardi B, Bon Jovi, Maroon 5, Camila Cabello, Charlie Puth, N.E.R.D etj. /radioplus/














 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing