Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Eriksen më afër largimit nga Interi?

Sport  |  10.11.2020 Ora 16:17   
Christian Eriksen mund të largohet nga Interi në afatin kalimtar të janarit, sipas raporteve në Itali.

Ish-ylli i Tottenham nuk luajti dy ndeshjet e fundit të Interit kundër Atalanta-s dhe Real Madrid-it dhe sipas Fabrizio Romano shitja e tij në afatin e janarit ‘nuk mund të përjashtohet.’

Inter refuzoi ofertat e huazimit të Borussia Dortmund dhe Herta Berlin gjatë verës, shkruan Romano në Calciomercato.com, pasi Nerazzurrët nuk dëshironin ta shesin lojtarin falas siç bënë me Radja Nainggolan sezonin e kaluar.

Një opsion për të ardhmen mund të jetë një marrëveshje shkëmbimi siç ndodhi në 2017 kur Nerazzurrë shitën Geoffrey Kondogbia te Valencia në këmbim të Joao Cancelo-s.

Ky është një skenar i mundshëm për verën edhe pse për momentin nuk ka ende negociata konkrete./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing