Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rihanna, këngëtarja më e dëgjuar në Apple Music

Muzikë  |  14.03.2018 Ora 15:17   

Platforma e njohur e muzkës “Apple Music” së fundmi ka publikuar një listë, ku ka radhitur 20 artiste femra, muzika e të cilave është dëgjuar më së shumti në këtë platformë, shkruan Radio Plus.

Rihanna është është ajo që prinë këtë listë me këngëtaret, muzika e të cilave është transmetuar më së shumti në “Apple Music”.
Rihanna e cila kryeson listën, ndiqet nga Taylor Sëift, Beyonce, Ariana Grande, Adele, Sia, Lana Del Rey, SZA, Selena Gomez, Lady Gaga, Katy Perry, Nicki Minaj, Halsey, Demi Lovato, grupi Fifth Harmony, Pink, Kehlani, Mariah Carey, Little Mix, dhe lista mbyllet më Miley Cyrus në vendin e 20-të.

Lista me këngëtaret më të transmetuara në “Apple Music” u publikua në Ditën Ndërkombëtare të Gruas. /radioplus/


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing