Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kingsley Ben-Adir: Ishte nder të isha në rolin e Malcolm X

Film  |  15.01.2021 Ora 7:59   
 
Kingsley Ben-Adir , protagonist në filmin “One night in Miami”, ka thënë se ka qenë nder të jetë në rolin e Malxom X.
 
Aktori 34-vjeçar në këtë film ka rolin e  aktivistit amerikan  të drejtave civile, i cili u vra në 1965 në moshën 39 vjeçare.
 
Ai ka  pranuar se  ndihej i privilegjuar të luante rolin e një njeriut që ai e përshkroi si një “gjeni intelektual”.
 
"Ndjenja ime është se ai është një gjeni intelektual me mirëbesim. Është një nder për të luajtur një njeri që do të thotë kaq shumë për kaq shumë njerëz. Ky është një njeri që vendosi frikën e Zotit në Amerikën e bardhë”, tha Kingsley .
 
Malcolm X më parë është luajtur në ekran nga Morgan Freeman në filmin televiziv 'Vdekja e një Profeti' dhe nga Denzel Ëashington në biografinë e Spike Lee 'Malcolm X' të vitit 1992,
por  Kingsley mendoi se ai mund të sillte një rol të ri në film, i cili imagjinon një takim midis Malcolm X, Muhammad Ali, Jim Broën dhe Sam Cooke në një dhomë hoteli në Miami në 1964.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing