Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Juventus regjistron rekordin më të keq në nëntë sezone

Sport  |  15.02.2021 Ora 20:12   
Andrea Pirlo ka marrë nëntë pikë më pak se Maurizio Sarri pas 21 ndeshjeve me Juventusin duke regjistruar rekordin e tyre më të keq në Serie A për nëntë sezone.

 Zonja e Vjetër pësoi një humbje 1-0 jashtë nga Napoli fundjavën e kaluar dhe u ul e katërta në Serie A, tetë pikë prapa udhëheqësit të Ligës Inter, por me një lojë në dorë.

 Bianconerët fituan 12 nga 21 ndeshje, me gjashtë barazime dhe tre humbje.

Ata kanë shënuar 41 gola dhe kanë rekordin më të mirë mbrojtës në Ligë me vetëm 19 gola të pësuar.

 Sidoqoftë, Juventusi i Andrea Pirlo ka nëntë pikë më pak sesa skuadra e Maurizio Sarri sezonin e kaluar. Është rekordi më i keq i Zonjës së Vjetër që nga (2011-12) i cili, që ra fjala, ende përfundoi me ata që u kurorëzuan kampionë të Serie A.

 Vetëm Luigi Delneri i cili arriti 35 pikë në 21 ndeshje të Ligës në Juventus para se të përfundonte sezonin jashtë vendeve evropiane performoi më keq gjatë dekadës së fundit. /radioplus

Rekordi i Juventusit pas 21 ndeshjeve në 10 vitet e fundit:

2020/21 - 42 pikë (Pirlo)
 2019/20 - 51 (Sarri)
2018/19 - 59 (Allegri)
2017/18 - 53 (Allegri)
 2016/17 - 51 (Allegri)
2015/16 - 45 (Allegri)
2014/15 - 50 (Allegri)
2013/14 - 56 (Conte)
2012/13 - 48 (Conte)
2011/12 - 45 (Conte)
 2010/11 - 35 (Delneri)
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing