Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lista e futbollistëve të përfaqësueses tonë përball Madagascar dhe Burkina Faso

Sport  |  19.03.2018 Ora 17:26   
Përfaqësuesja e Kosovës do t’i ketë dy mungesa tejet të rëndësishme në dy ndeshjet miqësore të këtij muaji kundër Madagaskarit, që zhvillohet më 24 mars dhe kundër Burkina Fasos, më 27 mars.

Në fakt, përzgjedhësi i ri, Bernard Challandes për dy ndeshjet e tij debutuese në bankinën e Kosovës, nuk do t’i ketë në dispozicion yllin e Red Bull Salzburg, Valon Berisha, si dhe mesfushorin e Brondbyt, Besar Halimi për shkak të lëndimeve të pësuara gjatë kësaj fundjave që lame pas.
 
Lista e plotë:
Portierë:
Samir Ujkani (UC Cremonese)
Bledar Hajdini (KF Trepça'89)
Faton Maloku (KF Feronikeli)

Mbrojtës
Amir Rrahmani (GNK Dinamo Zagreb)
Leart Paqarada (SV Sandhausen)
Mërgim Vojvoda (R.Mouscron)
Ardin Dallku (FC VOrskla Poltava)
Fidan Aliti (KS SKënderbeu)
Lirim Kastrati (AS Roma U21)
Benjamin Kololli (FC Laussane)
Alban Pnishi (Grasshoper)

Mesfushorë
Hekuran Kryeziu (FC Luzern)
Idriz Voca (FC Luzern)
Herolind Shala (Lyngby Boldklub)
Gjelbrim Taipi (Grasshoper)
Edon Zhegrova (KRC Genk)
Arbër Zeneli (FC Herenven)
Bernard Berisha (FC Akhmat)
Bersant Celina (Ipswich Town FC)
Milot Rashica (SV Werder Bremen)

Sulmues
Elbasan Rashani (Odds BK)
Atdhe Nuhiu (Sheffield Wendesday)
Vedat Muriqi (Caykur Rizespor)

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing